• 26 sierpnia 2015
  • 9 września 2015
  • wyświetleń: 6763

II Bieg Bez Celu - fotorelacja

Na trasę II Kobiórskiego Biegu Bez Celu w niedzielę, 6 września wybiegło 177 biegaczy, biegaczek, nordic walkerów i walkerek. Po 37 minutach na metę dobiegł pierwszy biegacz. Po ponad dwukrotnie dłuższym czasie ostatni z "kijkowców". Biegu nie ukończyło dwoje zawodników.

II Bieg Bez Celu w Kobiórze - 6.09.2015 · fot. Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna

II Kobiórski Bieg Bez Celu był kontynuacją idei amatorskiego biegu, który zorganizowany został w zeszłym roku. Wtedy inspiracją była bardzo duża popularność, jaką cieszą się organizowane rekreacyjne rajdy rowerowe oraz coraz większa liczba osób amatorsko biegających i uprawiających nordic walking w Kobiórze i okolicach. Jak się okazało, liczba uczestników przerosła oczekiwania organizatorów - na starcie stanęły 123 osoby, a sam bieg i organizacja zebrały bardzo pochlebne opinie w środowisku biegaczy.

Tegoroczna trasa, o długości 10 km dla biegaczy i 5 km dla uprawiających nordic walking, wystartowała na boisku Leśnika w Kobiórze i przebiegała głównie przez bardzo urokliwe tereny leśne, które są największym atutem Kobióra i które organizatorzy chcą w ten sposób promować. W tym roku zaplanowano wspólną rozgrzewkę przez biegiem. W miejscu startu były też stoiska ze sprzętem i żywnością dla biegaczy oraz masażysta.

- Nazwa biegu w pewien sposób oddaje ducha tej imprezy oraz przyciąga uwagę. W odróżnieniu od wielu podobnych imprez nie pobieramy opłat za udział, nie przyznajemy nagród za pierwsze miejsca i nie mamy zamiaru upamiętniać czyjegoś imienia czy wydarzeń historycznych. Ten bieg ma jednak cel - bardzo prosty i podstawowy - dobrą zabawę i radość z tej formy aktywności, o czym mamy nadzieję przekonacie się Państwo na własnej skórze - zachęcali organizatorzy.