• 28 listopada 2016
  • 16 grudnia 2016
  • wyświetleń: 3856

VII Międzynarodowy Miting Pływacki w Pawłowicach

W miniony weekend na basenie Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach rozegrana została siódma edycja dorocznego Międzynarodowego Mityngu Pływackiego - Pawłowice 2016. Impreza została otwarta w sobotę o godzinie 9.00 przez wójta Gminy Pawłowice, Franciszka Dziendziela, który objął patronat nad zawodami. W imprezie wzięli udział zawodnicy z polskich klubów oraz goście ze Słowacji i Czech. Łącznie w zawodach wystartowało 359 zawodników z 30 klubów.

VII ISM Pawłowice - 10-11.12.2016 · fot. UKS aQuatica

Zmagania toczyły się w trzech blokach startowych i trwały dwa dni. Impreza od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród młodych pływaków ze względu na bardzo dobrą organizację, piękne medale (medale zostały specjalnie zaprojektowane i odlane na te zawody) oraz wiele cennych nagród. Poziom zawodów mógł być utrzymany dzięki dotacji z Gminy Pawłowice a także zaangażowaniu wielu sponsorów.

Tegoroczne zawody pod względem sportowym były niezwykle udane dla zawodników UKS aQuatica Pawłowice, którzy zdobyli aż 60 medali! Osiem złotych, 29 srebrnych i 23 brązowe, co dało w klasyfikacji ogólnej klubów wysokie 4. miejsce.

VII ISM Pawłowice - 10-11.12.2016

Ozdobą zawodów, ze względu na bardzo silną obsadę, były finały w konkurencji 100 m stylem zmiennym kobiet i mężczyzn. Najbardziej pasjonujący finał rozegrali między sobą panowie w kategorii wiekowej 12-15 lat. W finale wystartowali wszyscy zawodnicy z TOP5 naszego okręgu urodzeni w 2001 roku (Szymon Jaworski, Mateusz Dubas, Kamil Sacha, Kacper Milbrant i Bartłomiej Uryga) stawkę finalistów uzupełnił czternastoletni Dawid Wiekiera. Po bardzo pasjonującym pojedynku zwyciężył Mateusz Dubas poprawiając własny rekord życiowy oraz rekord zawodów.

Prawdziwą gwiazdą zawodów oraz finałów w kategorii wiekowej 11 lat i młodsi okazała się Wiktoria Ziober z UKS SP 8 Chrzanów, która poprawiła rekord Polski dzieci 11-letnich w tej konkurencji. Czas zwyciężczyni to 1:10,94 - gratulujemy! Z dziennikarskiego obowiązku dodać należy, że Wiktoria poprawiła rekord Polski już w porannych eliminacjach, w finale uczyniła to po raz drugi.

Potwierdzeniem bardzo silnej konkurencji wśród startujących zawodników jest rekord Polski oraz fakt osiągnięcia aż pięciu wyników lepszych od dotychczasowych rekordów Śląska. Wyniki lepsze od rekordu Śląska osiągnęli:
  • Paulina Wojtaszewska w konkurencji 100m stylem motylkowym 13-latków - 1:06.74
  • Iga Idzikowska w konkurencji 100m stylem zmiennym 11-latków - 1:14.95
  • Alicja Wojtkowiak w konkurencji 100m stylem zmiennym 13-latków - 1:06.18
  • Alicja Wojtkowiak w konkurencji 200m stylem klasycznym 13-latków - 2:39.69
  • Jakub Śliwka w konkurencji 200m stylem klasycznym 12-latków - 2:44.36

Zarząd klubu dziękuje wszystkim osobom które przyczyniły się do zorganizowania zawodów. Dziękujemy wójtowi gminy Pawłowice Franciszkowi Dziendzielowi, dyrektor GOS Pawłowice Bożenie Wróbel, rodzicom oraz licznym sponsorom. Dziękujemy również wszystkim zawodnikom startującym w zawodach oraz ich trenerom.