• 11 października 2020
  • wyświetleń: 5185

Weronika Pochopień Mistrzynią Polski Juniorów w pływaniu

Mamy wspaniałe wieści! Weronka Pochopień z Pszczyny po raz kolejny została Mistrzynią Polski Juniorów w pływaniu osób niepełnosprawnych na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lublinie!

Weronka Pochopień, Lublin 2020
Weronka Pochopień po raz kolejny została Mistrzynią Polski Juniorów w pływaniu osób niepełnosprawnych na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lublinie! · fot. archiwum prywatne

Weronika jest uczennicą II klasy LO Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Od trzech lat trenuje pływanie w tyskim oddziale Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Katowicach.

Weronika na Mistrzostwach w Lublinie została Mistrzynią Polski Juniorów w kategorii S4-8 (grupa wiekowa B - roczniki 2004-2007) i zdobyła kolejne 3 złote medale oraz brąz za sztafety. Przed nią kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski, które odbędą się w Łodzi w dniach 23-25 października oraz największe wyzwanie, czyli Winter Polish Open Championships Para Swimming Szczecin, które zaplanowano na 13-15 listopada. To właśnie na tych ostatnich zawodach w ubiegłym roku również odniosła sukces i w klasyfikacji generalnej w kategorii S5-6 zdobyła złoty medal.