• 13 października 2020
  • wyświetleń: 6272

Złoto i brąz Mistrzostw Śląska Dzieci dla zawodników z Pszczyny

Z dwoma medalami Mistrzostw Śląska Dzieci Młodszych(U12) i Starszych(U14) wrócili najmłodsi adepci lekkiej atletyki pszczyńskiej Iskry, którzy dzielnie walczyli w Chorzowie w ubiegłą sobotę.

Mistrzostwa Śląska Dzieci - 10.10.2020 · fot. MKS Iskra Pszczyna

Mistrzem Śląska w kategorii U12 w biegu na 60m ze znakomitym rezultatem - 8,62s (rekord życiowy) został uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Pszczynie - Oliwier Bagiński. Oliwier już w biegu eliminacyjnym pobiegł w czasie 8,65s i do finału awansował z najlepszym wynikiem. W finale nie pozostawił wątpliwości swoim rywalom pokonując linię mety ze sporą przewagą nad drugim zawodnikiem - Janem Kurzyńcem ze Sprintu Bielska-Białej.

W kategorii U14 w skoku w dal na najniższym stopniu podium stanął Maksymilian Biela z rekordem życiowym 4,86m. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Pszczynie dostarczył niemałych emocji - raz plasując się w konkursie na trzeciej pozycji, a raz na czwartej. W ostatniej jednak próbie "pofrunął" na rekordową dla niego odległość, co pozwoliło mu na zdobycie brązowego medalu.

Wysokie 5. miejsce w finale biegu na 60m w kategorii U12 zajęła Zuzanna Ryt (SP6 Pszczyna) z czasem 9,55s (rekord życiowy) w biegu eliminacyjnym - 9,66s.

Bardzo dobre szóste miejsce w sztafecie 4x100m (U12) dziewcząt zajęły lekkoatletki w składzie: Patrycja Wrona, Zuzanna Ryt, Tamara Bieszczad oraz Iga Kaczorowska. Z kolei w sztafecie U14 startowały: Magdalena Manowska, Zofia Kuboszek, Karolina Król i Sara Munari, które zajęły 13. miejsce.

Pozostałą grupę uzupełnili:
  • Dominika Wrona-bieg na 60m - 10,66s(U12)
  • Patrycja Wrona-bieg na 60m - 10,47s(U12)
  • Sara Munari- bieg na 100m - 14,44s(U14)
  • Zofia Kuboszek-bieg na 100m - 14,98s(U14)
  • Magdalena Manowska- bieg na 100m - 15,20s(U14)
  • Karolina Król- bieg na 100m - 15,16s(U14)
  • Martyna Sajdok- bieg na 300m - 56,74s(U12)
  • Tamara Bieszczad-bieg na 300m - 58,11s( rocznik 2010)
  • Iga Kaczorowska- bieg na 300m - 55,28s( rocznik 2011)

Warto dodać, że wszyscy zawodnicy uzyskali rekordy życiowe, a klub MKS Iskra Pszczyna uplasował się na 14. pozycji w klasyfikacji medalowej śląskich klubów.