• 21 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3799

3 medale Mistrzostw Śląska Młodzików dla Iskry Pszczyna

W sobotę, 17 czerwca w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików U16 w lekkiej atletyce. Na starcie nie zabrakło reprezentantów klubu Iskra Pszczyna, którzy zakończyli zmagania z dorobkiem 3 medali.

Mistrzostwa Śląska Młodzików U16 w lekkiej atletyce - 17.06.2023 · fot. M.Biela

Tytuł Mistrzyni Śląska Młodziczek i złoty medal w skoku w dal wywalczyła Emilia Studencka z wynikiem 4,79m. Natomiast dwa brązowe krążki zawisły na szyi Zuzanny Ryt, która debiutowała w biegu na 80m ppł (13,17s w finale, eliminacje - 13,15s) oraz Martyny Sajdok w wieloskoku (10,11m). Zuzia startowała także w biegu na 300m ppł, gdzie zajęła 5. miejsce, zaś Martyna w skoku w dal została sklasyfikowana na 7. pozycji. 10. miejsce w skoku w dal zajął Wojciech Urbański.

Dwa tygodnie wcześniej w Bielsku- Białej odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów, Juniorów Młodszych i Seniorów. Bardzo dobrze w trójskoku (10,39m) spisała się Magdalena Manowska, która debiutując w kategorii U18 stanęła na najniższym stopniu podium i zdobyła brązowy medal. Magda zajęła również 5. lokatę w skoku w dal.

W tej samej kategorii wiekowej i konkurencji trójskoku (12,20m) tuż za podium na czwartej pozycji uplasował się Maksymilian Biela. Maks startował także w skoku w dal i zajął 6. pozycję.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Pszczyna w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu kultury fizycznej i sportu.