Wiadomości
- 5 września 2019
- wyświetleń: 12166
[ZDJĘCIA] Sportowcy otrzymali Nagrody Burmistrza
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej uhonorowano pszczyńskich sportowców oraz ich trenerów. Medaliści mistrzostw Polski odebrali Nagrody Burmistrza oraz pamiątkowe dyplomy. Pszczynę reprezentowali lekkoatleci, badmintoniści oraz triathlonistka.
Nagrody Burmistrza w dziedzinie sportu - 29.08.2019
PAULINA KLIMAS(triathlon) - wicemistrzyni Polski Elity w Triathlonie na dystansie olimpijskim
Klub: AZS AWF KATOWICE GVT BMC TRIATHLON TEAM
JACEK MAJEWSKI (lekkoatletyka) - wicemistrz Polski w hali oraz mistrz Polski w biegu na 400 m juniorów w LA
Klub: MKS ISKRA PSZCZYNA
MAREK BIELA (lekkoatletyka) - trener w klubie MKS ISKRA PSZCZYNA, m.in. Jacka Majewskiego
KORNELIA MARCZAK (badminton):
3. miejsce w grze deblowej (Magdalena Świerczyńska)- 55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity, Gniezno 2019
2. miejsce w grze mieszanej (Paweł Pietryja) - European Universities Badminton Championship, Łódź 2019, 27-29.06.2019
2. miejsce w grze deblowej oraz 3. miejsce w grze mieszanej (Adam Szolc) (Magdalena Świerczyńska)- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Piotrków Tryb. - U23 - 2019.06.14-16,
Klub: UKS PLESBAD PSZCZYNA
PAWEŁ PIETRYJA (badminton):
1.miejsce w grze mieszanej (Agnieszka Wojtkowska) oraz 2.miejsce w grze deblowej (Jan Rudziński) - 55. Indywidualne Mistrzostwa Polski, Gniezno 2019
2. miejsce w grze mieszanej (Kornelia Marczak) - European Universities Badminton Championship Łódź 2019, 27-29.06.2019
Klub: UKS PLESBAD PSZCZYNA
DAGMARA PĘKAŁA (badminton) - U19
3. miejsce w grze pojedynczej - Mistrzostwa Polski Juniorów, Piotrków Tryb. 2019.06.14-16
Klub: UKS PLESBAD PSZCZYNA
DARIA ZIMNOL (badminton) - U17
1. miejsce w grze deblowej (Julia Pławecka) oraz 3. miejsce w grze pojedynczej - Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych = 25. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Suchedniów 2019.05.10-12
Klub: UKS PLESBAD PSZCZYNA
JULIA PŁAWECKA (badminton) - U17
1. miejsce w grze deblowej (Daria Zimnol) - Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych = 25. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Suchedniów
Klub: UKS PLESBAD PSZCZYNA
ANTONINA MARSZAŁEK (badminton) - U17
3. miejsce w grze deblowej (Aleksandra Wrońska) -Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych = 25. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Suchedniów
Klub: UKS PLESBAD PSZCZYNA
ALEKSANDRA WROŃSKA (badminton) - U17
3.miejsce w grze deblowej (Antonina Marszałek) - Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych = 25. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Suchedniów
Klub: UKS PLESBAD PSZCZYNA
NATALIA WITKOWSKA (badminton) - U13
3. miejsce w grze pojedynczej - Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzika Młodszego - Kędzierzyn-Koźle, 2019.06.20-23
Klub: UKS PLESBAD PSZCZYNA
DAMIAN PŁAWECKI (badminton) - trener w klubie UKS Plesbad Pszczyna
ELIZA MEGGER (lekkoatletyka) - mistrzyni Polski w biegu na 1500 m U23 oraz 4. miejsce w biegu na 1500 m w Mistrzostwach Europy U23
Klub: LKS PSZCZYNA
SYLWIA INDEKA (lekkoatletyka) - dwukrotna mistrzyni Polski w biegach na 5000 m i 10 000m oraz wicemistrzyni w biegu na 1500m oraz 8. miejsce w biegu na 5000m w Mistrzostwach Europy
Klub: LKS PSZCZYNA
MARZANNA HELBIK (lekkoatletyka) - trener w klubie LKS PSZCZYNA
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.