Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 maja 2020
  • wyświetleń: 7105

Piłkarze LKS Goczałkowice-Zdrój zagrają o III ligę!

LKS Goczałkowice-Zdrój został mistrzem IV ligi grupy 2 i zagra baraż o III ligę! To efekt decyzji, które zostały podjęte w związku z zawieszeniem piłkarskich rozgrywek wywołanym koronawirusem i pojawiających się pytań co dalej ze zmaganiami w niższych ligach w sezonie 2019/2020. Rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez wojewódzkie ZPN w tym sezonie zostały zakończone.

LKS Goczałkowice-Zdrój
LKS Goczałkowice-Zdrój


W czwartek odbyło się w Warszawie spotkanie prezesów wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podczas zebrania podjęto wspólną decyzję o zakończeniu rozgrywek piłkarskich w rozgrywkach seniorskich od IV ligi w dół oraz rozgrywkach młodzieżowych prowadzonych przez wojewódzkie ZPN we wszystkich kategoriach wiekowych. Jak można przeczytać w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej, za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek, a drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

W związku z zakończeniem zmagań ligowych mistrzem śląskiej IV ligi grupy 2 został LKS Goczałkowice-Zdrój. W przypadku naszej drużyny, awans nie jest jeszcze pewny. Województwo śląskie, podobnie jak trzy inne: dolnośląskie, małopolskie i mazowieckie, ma dwie grupy IV ligi. Awans do III ligi, która swoim terenem obejmuje cztery województwa, uzyskuje tylko jeden zespół z każdego województwa. W związku z tym, w przypadku śląskiej IV ligi koniecznie jest wyłonienie zespołu, który awansuje w drodze meczu barażowego. Rywalem ekipy z Goczałkowic-Zdroju będą Szombierki Bytom, najlepszy zespół grupy 1.

W ramach barażu obie drużyny zagrają ze sobą jeden mecz na neutralnym terenie. Na razie termin spotkania barażowego nie jest znany. Te sprawy zostaną ustalone w porozumieniu z przedstawicielami Śląskiego ZPN i obu klubów w oparciu o możliwości związane w związku z "odmrażaniem sport". Na chwilę obecną PZPN podał, że mecze barażowe muszą zostać rozegrane do 12 sierpnia, ale na Śląsku nikt tak długo nie chce czekać.

Piłkarze LKS-u Goczałkowice-Zdrój przygotowują się spokojnie do barażu. W maju rozpoczęły się treningi w małych grupach zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów na własnych obiektach. W czasie zawieszonych na blisko dwa miesiące treningach, piłkarze realizowali indywidualne rozpiski w domowych warunkach.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.