Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 lipca 2020
  • wyświetleń: 7303

[WIDEO] Banery przy Rondzie Miast Partnerskich znów zniszczone!

W poniedziałek pisaliśmy o tym, że ktoś uszkodził banery wyborcze kandydatów na Prezydenta RP, m. in. przy Rondzie Miast Partnerskich - przeczytacie o tym tutaj. Niestety na kolejne zniszczenia nie trzeba było długo czekać. Publikujemy nagranie z dzisiejszej nocy, na którym widać jak ponownie ktoś dopuścił się aktu wandalizmu.Wandal pojawił się przy Rondzie około godziny 1:45 w nocy. Początkowo zdecydował się zniszczyć wcześniej już uszkodzony baner z wizerunkiem Rafała Trzaskowskiego. Po dłuższej chwili namysłu mężczyzna wrócił jednak w to samo miejsce i odrzucił paletę, która zabezpieczała rozkopany chodnik, a następnie potargał baner Andrzeja Dudy.

Zniszczone banery wyborcze Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy - 10.07.2020 · fot. pless.pl


Ponownie zwracamy się z apelem o nie niszczenie reklam wyborczych kandydatów! Warto nadmienić, że zgodnie z Art. 67. § 1. Kodeksu Wykroczeń "kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny. Policja przytacza również inny przepis, który może zostać zastosowany w tym przypadku. Jest to Art. 124. § 1 Kodeksu Wykroczeń "kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 250 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny".

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.