Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 września 2020
  • wyświetleń: 2333

Dzieci potrzebują właściwej opieki - zostań rodzicem zastępczym!

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie pszczyńskim poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych dla dzieci, które nie znajdują w swoim domu właściwej opieki.

Rodzina zastępcza chroni dzieci przed doznawaniem kolejnych krzywd, przed porzuceniem, samotnością, zaniedbaniem. Jest szansą dla dzieci pozbawionych swojej naturalnej rodziny na prawidłowy rozwój, opiekę, ciepło, miłość.

- Do podjęcia współpracy zachęcamy osoby odpowiedzialne, empatyczne, które kochają dzieci i są otwarte na ich potrzeby - mówi Katarzyna Motyka, kierownik Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Pszczynie. - Każdy, kto zdecyduje się zostać rodziną zastępczą, nie zostaje zdany sam na siebie. Oferujemy wsparcie specjalistów, możliwość udziału w grupach wsparcia, szkoleniach. Opiekun zastępczy otrzymuje również pomoc pieniężną na pokrycie kosztów utrzymania dziecka, w wysokości odpowiedniej do sprawowanej formy opieki.

Wszystkie zainteresowane osoby mogą zgłosić się w siedzibie Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Pszczynie przy ul. Wiśniowej 2a lub pod nr tel. (32) 449-35-14.

Szczegółowe informacje można znaleźć również na stronach: www.orpz.pl oraz www.pcprpszczyna.pl w dziale "piecza zastępcza".

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.